biuro@cgt.com.pl
  +48 18/549-15-10

Co wybrać? Garaż murowany, drewniany czy blaszany?

Chcesz postawić garaż, ale nie wiesz od czego zacząć. Pierwszym właściwym krokiem powinno być określenie wielkości garażu jaki potrzebujesz oraz budżetu jaki posiadasz na ten cel. Jeżeli budżet jest nieograniczony to włąsciwie nie ma dalszych pytań, wybierasz najdroższy projekt, najmujesz najdroższą ekipę budowlaną i budujesz. Ale to tylko w bajkach. Cena to dzisiaj niejednokrotnie najwazniejsze kryterium jakim się kierujemy. Cena jest też niewątpliwie największym atutem garażu blaszanego zwanego popularnie blaszakiem, który przemawia na jego korzyć. Porównując koszty budowy identycznego budynku z drewna a tym bardziej murowanego okazuje się, że blaszak to rozwiązanie najtańsze i najprostrze w zastosowaniu.

Budowa garażu metodą tradycyjną wiąże się zawsze z koniecznością zatrudnienia geodety, projektanta i przebrnięcia przez procedury administracyjne zmierzające do wydania pozwolenia na budowę. Tymczasem garaż blaszany o powierchni nie przekraczającej 35 m2 możemy postawić na zgłoszenie omijając kosztowne i czasochłonne procedury urzędowe. Garaż drewniany to również nie małe koszty, mniej więcej od 2 do 3 razy większe niż przypadku garażu blaszaka, no i znacząco dłuższy termin realizacji.

Boisz się jednak postawić koło domu zwykły blaszak? Od niedawna jest na to rada ponieważ pojawiły się na rynku blachy akrylowe imitujące drewno. Jest to po prostu pomalowana blacha ocynkowana, na kórej nadrukowano strukturę drewna. Obecnie mamy w ofercie dwa rodzaje blach drewnopodobnych w kolorze ZŁOTY DĄB i CIEMNY ORZECH. Garaże wykonane z blachy drewnopodobnej wyglądają po prostu jak garaże drewniane. Dodatkowo zastosowanie nitów malowanych w kolorze dopasowanym do blachy i wykonanie okuć narożnych całkowicie maskuje blaszak, który imituje garaż drewniany.

 

powrót